Google Adwords kullanmanız için 10 önemli neden!

Mayıs 11, 2019

1) Google’ın geniş erişimi

Google Dünyada ve Türkiye’de çok geniş bir pazar payına sahip. Google Ads hesabı ile mesajınızı hedef kitlenizin %90’nına ulaştırabilirsiniz.

2) Çeşitli hedefleme yapabilme yeteneği

Google Ads platformunda yaş, cinsiyet, gün, saat, anahtar kelime, yerleşim, kitle hedefleme, konu ile ilgi alanlarını bölgesel olarak hedefleme yapabilirisiniz.

3) Son karar verme noktası

Sosyal medya ve görüntülü ağda kullanıcıların odak noktası genelde farklı olabilir. Ama arama ağında kullanıcılar istedikleri hizmeti, ürünü veya araştırdıkları bir konuyu bulmak için Google’dan arama yaparlar.

4) Kampanyalarınızın üzerinde her zaman tam kontrol sahibi olun

Google Ads ile tek bir platformdan görsel reklamları, video reklamları ve arama ağı reklamlarının kontrolünü ve raporlamasını yapabilirsiniz.

5) Bütçe kontrolün elinizde olması

Arama pastasından ne kadar hacim satın alacağınızı, aylık bütçenizle kendiniz belirleyin, süprizlerle karşılaşmayın.

6) Anlaşılması kolay formatta raporlama ve istatistikler

Google Ads sisteminde herşey açık ve şeffaf bir şekilde raporlanır. Tıklamalar, gösterimler, etkileşimler, bütçeler, anahtar kelimeler v.s Veya siteniz hakkında daha daha detaylı verilere ulaşmak isterseniz Google Analitik ile de entegre edilebilir ve buradan sitenizdeki sayfa hareketlerini ve kalma sürelerini görebilirisniz.

7) SEO’dan daha hızlı ve kolay sonuçlar alabilme

Google Ads ile hedef kitlenize mesajınızı arama sonuçlarının en üst kısmında yer alarak hemen ulaştırın.

8) Marka bilinirliği oluşturma

Google Display Network (GDN) ile marka bilinirliğinizi daha geniş kitleler ile buluşturabilirsiniz. Yeniden pazarlama ve ilgi odaklı listelerle reklamlarınızı optimize edip doğru yer ve zamanda hedef kitlenize ulaşın.

9) Daha fazla dönüşümler elde etme

Google’un akıllı algoritması ile web sayfanızın ve reklam mesajınızın birbirine uyumlu olması halinde daha fazla kişiye daha uygun tıklama maliyetleri ile ulaşıp etkileşimlerinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

10) Farklı teklif stratejileriyle ROI’nizi maksimize edin

Google Ads’in sunduğu farklı teklifler ile her sektöre uygun teklif modelleri belirleyebilirisiniz. İster sadece dönüşümlere odaklanın, ister sadece dönüşüm değerine, veya tıklamalara yada sadece gösterimlere. Google’un farklı otomatik ve manuel teklif stratejileri ile ROI’nizi maksimize edin. Dönüşümlerinizi ve kazancınızı arttırın!

× Bize Yazın